Avize Yazıları

Oturma Odası Avize Seçimi

Oturma Odası Avize Seçimi

Bir evin tarzı ve tadı ışıkla değiştirilebilir.

Aynı parametrelere sahip ışık kaynakları, nereye monte edildiklerine, nasıl kurulduklarına ve hatta abajurların malzemesine bağlı olarak, farklı aydınlatma efektleri üreterek bambaşka bir atmosfer yaratacaktır. Bu nedenle, uygun aydınlatmayı seçerken her odanın işlevsel ve estetik ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmak önemlidir.

Oturma odası, insanların bir araya gelerek konuşma, okuma, TV izleme gibi bir dizi etkinliğe katılma eğiliminde oldukları çok işlevli bir alandır. Bu nedenle, bu alanın aydınlatılması daha çeşitli bir yaklaşım gerektirir. Genel olarak, tavanın ortasına yerleştirilmiş bir tavan lambası veya sarkıt ışık, ortam aydınlatması sağlamak için idealdir. 20 metrekarelik bir oturma odası için 80 cm çapında dairesel bir tavan lambası veya 110 * 70 cm kenar uzunluğu dikdörtgen tavan lambası uygundur.

Ana ışık olarak bir sarkıt lamba kullanırsanız, doğrudan sehpanın biraz üstüne yerleştirilerek koltuk alanının odak noktası haline gelebilir.

Oturma odasında ortam aydınlatması sağlamanın bir başka yolu da gömme veya raylı aydınlatma kullanmaktır. Tavandan yansıyan ışıklar yumuşatmak ve odada bir parlaklık hissi yaratmak için dağıtılır. Ayrıca ışık kaynağının rengi renkli değil tek olmalıdır.

siyah tekli avize

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir